Kaishaku

Strona domowa klanu Kaishaku


#1 2011-08-24 14:36:04

MomoTheKiller

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-28
Posty: 267

World of Warcraft TCG - karcianka

Jak to bywa w wypadku każdego produktu który odnosi sukces. Podczas premiery The Burning Crusade - WoW - doczekał się karcianki....
OD dłuższego czasu zagrywam się z kolegami w pracy czy w pubie przy piwie... ale co to takiego?

WoW-TCG to kolekcjonerska gra karciana - to znaczy że oprócz zestawów podstawowychmożemy kupić tak zwane boostery zawierające w zależności od dodatku od 16-20 kart (cena 1 boostera to od 9 -15PLN). Grać można na różne sposoby, postaram się w tym poście/temacie przybliżyć nieco tę grę.

Deck....
Pierwszym punktem oraz core gry karcianej jest deck - czyli nasza talia. W WOWTCG składa się ona z 60 kart + tak zwany side deck (czyli karty na ewentualna wymiane podczas rozgrywki - zazwyczaj SD to 6-8 kart). Decki mozna kupić gotowe (średnia cena to od 39-45 PLN) lub złożyć samemu zdając się na kreatywność lub inwencje. Na truniejach gra się zazwyczaj tak zwane decki CORE - czyli 4-6 ostatnich dodatków (WoWTCG doczekał sie ich sporo i CORE ma dać równe szanse każdemu - jest np. lista kart zakazanych).

Karty....
Karty dzielą się na kilka kategorii - jak ktoś grał w Magic The Gathering to zauważy podobieństwo.

Podział kart:
1. Karta Postaci:
Zawiera opis postaci, rase, frakcje oraz klasę - możemy spotkać znane nam postacie z WoW. Ważna informacją na karcie jest tak zwany FLIP. Po zaplaceniu odpowiedniej liczby "MANY" możemy wykonać specjalna akcje bohaterem. I np. Priest wskrzesi, druid uleczy a warrior zostanie tankiem. Kazda postać też ma liczbe HP która doprowadzona do 0 - prowadzi do przegranej.

2. Umiejętności klasowe:
Spotkamy tu wachlarz umiejętność z gry WoW - i tak Rogue ma SAP, Paladin Bańke...a drood grzybki

3. Ekwipunek:
Postacie prócz umiejętności mogą władać bronią... jak wyżej mamy broń ze świata WoW. Mają one różne właściwości, nazwy oraz zabawne opisy.

4. Sojusznicy:
Czyli mini kopie naszej postaci, mamy rózne mieszanki rasowe, klasowe, potworki (dragonkiny, murlocki itp) specjalnych sojuszników jak Deathwind czy Lady Sylvanas. Każdy z nich ma 2 atrybuty - atak oraz żywotność.

5. Questy - zadania:
W WoWTCG pełnia zadanie "MANY" czyli 1 quest na stole to 1 MANA a co za tym idzie można zapłacić za karte o wartości kosztowej 1.
Questy to te same co w WoW okraszone ciekawymi opisami oraz grafikami...

W sumie tyle o kartach... sama rozgrywka bywa bardzo dynamiczna jak i różnorodna...

Rodzaje rozgrywek:
1v1
2v2

Raid... tutaj się zatrzymam w opisie. Raidy to chyba najwieksza zabawa w grze karcianej tego typu. Mamy np. Onyxie która walczy z 6 graczami. Wygląda to świetnie gdyż jeden gracz wciela się w bossa (Onyxia czy np. Lich King). Ma swoją specjalną talie...

Zalety:- całkeim znośne koszta, gotowe talie są bardzo grywalne - nawet turniejowo
- dużo kart LOOT -> zdrapki które możemy wymienić na sprzęt w WoW np. mounty, pety itp.
- bardzo fajna i przyjemna grafika
- liczne nawiązania do świata WoW

Wady:- wymagają zrozumienia zasad które z każdym dodatkiem są bardziej wymagające
- chęć grania na turniejach zmusza nas do zakupu nowych kart - gdyż decki core się czesto zmieniaja... powiedzmy że po każdej zmianie jest 6mcy spokoju
- potrzeba nam więcej osob - o ile 1v1 jest super (póki nie poznamy talli wroga;)) to raidy wymagaja dużej współpracy.

Z czasem będe robił update tego postu - jeżeli będzie się cieszył zainteresowaniem.
W razie pytań z chęcia odpowiem, a i zapraszam do Warszawy - z chęcia zagram. Mam 5 talli

Ostatnio edytowany przez MomoTheKiller (2011-08-24 14:37:03)


http://g.bfbcs.com/23459/pc_MomoTheKiller.png

Offline

 

#2 2011-08-24 14:57:17

Skwaru

Pełnoprawny członek gangu

Zarejestrowany: 2011-01-17
Posty: 146

Re: World of Warcraft TCG - karcianka

ładnie ładnie tylko teraz tak nie miałem z żadnymi karciankami do czycienia a w karcianke WoW moglbym sie wgłebić nawet ze wzgledów sentymentalno kolekcjonerskich tylko od czego mam zaczac i gdzie najlepiej jakies strony moze gdzie sa atrakcyjne ceny ?

Offline

 

#3 2011-08-24 15:19:00

MomoTheKiller

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-28
Posty: 267

Re: World of Warcraft TCG - karcianka

Polecam REBEL w Gdańsku Wrzeszczu lub Ogra na Świętojańskiej/Bema.
Na allegro znajdziesz dużo ciekawych aukcji ale uważaj na nieaktualne talie.

Możesz kupić też jakiś epic collection - duże pudło, masz mase boosterów, 5 postaci (bohaterów), mate do grania (która super nadaje się na podkładke pod myszkę). Wtedy próbować złozyć coś samemu.

Zależy w dużym stopniu co chcesz robić, czy kupić karty by mieć czy kupić by grać - jeśli by mieć to epic collection (to co niepotrzebujesz na allegro ) jeśli grać talię, która średnio kosztuje ok 45 PLN.

Jak polecisz do REBEL to na pewno Ci doradzą. Grałem z nimi długo, mają mocna ekipę a daleko też nie masz


http://g.bfbcs.com/23459/pc_MomoTheKiller.png

Offline

 

#4 2011-08-25 18:26:24

Uki

Moderator

Skąd: Poznan
Zarejestrowany: 2010-10-28
Posty: 161

Re: World of Warcraft TCG - karcianka

Skwarek ja mam caly box kart z ktorymi nie mam co zrobic nawet sa 2x karta loot tiny z niezdrapanym kodem. Dek jest bodajrze horde hunter.


http://g.bf3stats.com/pc/8qvoeQVH/Ukijeden.png
http://www.bar.mirtankov.net/userbars/b1837226d1edfb6346015bcee2ea2980.png

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.kaishaku.pun.pl Ciechocinek spa pakiety