Kaishaku

Strona domowa klanu Kaishaku

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2011-02-14 23:56:58

Byakurai

Zaginiony w Akcji

Zarejestrowany: 2010-12-05
Posty: 8

[PvP] Warsong Gulch

Jako, że kilka osób nie grających zbyt dużo PvP wyraziło chęć pogrania, postanowiłem wspomóc początkujących swoim doświadczeniem na tym polu (przepraszam z góry gdyby zabrzmiało to pyszałkowato:) ).

Do rzeczy:

Warsong Gulch to pierwszy Battleground, który udostępnia nam gra od lvl 10:)
Jest to klasyczny przykład rozgrywki CtF (Capture the Flag), punktujemy przenosząc flagę przeciwnika do naszej bazy, aby punkt został nam zaliczony flaga naszej drużyny musi spokojnie stać w naszej bazie ( wybaczcie te koszmarne powtórzenia:) ).

Zasadniczo na WSG wyróżniamy 4 taktyki:
1) 50/50, czyli dzielimy się na 2 drużynki, jedni bronią naszej flagi przed krwiożerczymi Aliantami, drudzy czym prędzej biegną po flagę przeciwnika.

2) All for One, czyli wszyscy razem biegniemy po flagę przeciwnika, a w drodze powrotnej utrzymujemy przy życiu naszego Flag Carrier'a i zabijamy wszystko co nawinie się pod nogi, w tym przede wszystkim wrogiego Flag Carrier'a.

3) Zerging, czyli każdy na przysłowiową pałę, lata gdzie i jak popadnie. Przy niewielkiej nawet grze taktycznej przeciwnika jesteśmy raczej bez szans.

4) Middle Control, czyli jak sama nazwa wskazuje, kontrolujemy środek zapewniając Flag Carrier'owi bezpieczną drogę do naszej bazy.

Żeby sprawić, że nasza wygrana nie będzie dziełem przypadku, bo przeciwnicy byli gorsi od nas trzeba stosować się do pewnych zasad:

a) Taktyka- stosować się do obranej taktyki i nie biegać bez sensu ginąc gdzieś samotnie.

b) Komunikacja- oczywiście najlepiej jest się słyszeć, ale wystarczy zwracać uwagę na teksty typu " need help in our Flag Room".

c) BG Leader ma zawsze rację- jeżeli coś nie idzie i pada komenda "all go for flag", to wypada się zastosować. ( nie mówię tu o PUGach, bo tam się różni ludzie trafiają )

d) Team>HK- liczy się wynik całej drużyny, tutaj nie wygrywa ta drużyna, która ubije więcej, tylko ta, która wypełni cele misji.

e) NAJPIERW ZABIJAMY WROGICH HEALERÓW!

Jeszcze po stronie Aliantów grałem dość dużo Pre-Made taktyką numer 4, czyli Kontrolą Środka i tą właśnie taktykę chciałbym Wam przedstawić i omówić.

W moim odczuciu ta taktyka daje najlepsze wyniki, jeśli tylko wykonywana jest tak jak powinna.

Czego potrzbujemy? 2 Healerów to bezwzględne minimum, 3 to już pełnia szczęścia, reszta to już DPS, ponieważ tankerskich sprzętów PvP niestety nie ma, a nawet 180k HP przy zerowym Resillience nie wystarczy. Ustawienie teamu wygląda następująco:
Dzielimy się na 2 nierówne drużyny:
Team 1--> składający się z 3 osób ( Healer, jeżeli mamy 3 w całym składzie, jeśli nie to DPS; Twardy DPS, który będzie niósł flagę np. Warek bądź Palek, oraz DPS, który zajmie się bardziej Crowd Controlem, niż DpSowaniem).
Team 2--> składający się z 7 osób; 2 healerów oraz 5 DPSów

Tak to mniej więcej wygląda:D

https://lh4.googleusercontent.com/_JttgNovS2Ls/TVmuIvW8isI/AAAAAAAAAQE/CiJt5D_VQpA/s720/wsg.JPG

Rozpoczynamy walkę...

Team 1 rusza ile sił w mountach po flagę przeciwnika, Team 2 ustawia się tak aby przyjąć na siebie ( i wyhamować ! ) cały impet uderzenia przeciwnika. Jeśli Team 2 wygra potyczkę z pierwszą falą przeciwnika to przesuwa się na północ tak aby jak najszybciej zacząć osłaniać powracający z flagą przeciwnika Team 1. W tym momencie siły przeciwnika najpewniej będą przybiegać w maks 2-3 osobowych grupach, ponieważ za wszelką cenę będą chcieli dopaść naszego Flag Carrier'a. Teraz już bez większych problemów będziemy/powinniśmy ich zatrzymywać.
Jeżeli jednak potyczkę przegramy, to zawsze będzie nam łatwiej dopaść 2-3 uciekające z naszą flagą osoby niż 10!

Ważnym jest, aby po śmierci przegrupować się i ponownie zająć przydzielone pozycje. Stosując tą taktykę nie tylko zwiększamy szansę na zwycięstwo, ale także zapewniam Was, nafarmimy dużo HK!



Mam nadzieję, że chociaż troszkę przybliżyłem Wam grę na Warsong Gulch i będziecie mieli chęć spróbować.

Dyskusja w tym temacie mile widziana, jak i również krytyka:)

P.S. Przepraszam, jeżeli coś jest nieskładnie napisane, tak samo przepraszam za mój angielski:P


http://www.zetbit.com/sig-2044882.jpg

Offline

 

#2 2011-02-15 00:48:36

 ukasz123

Pełnoprawny członek gangu

Zarejestrowany: 2010-12-03
Posty: 154

Re: [PvP] Warsong Gulch

Grałem tą taktyką. Świetnie się sprawdzało nawet przeciwko premade - nasi healerzy utrzymywali DPS (T2) przy życiu, a oni nie przepuszczali niczego do healerów - taka żywa tarcza. Dodatkowo jest prosta, wymaga tylko dyscypliny - nie wolno odbiec ze swojej pozycji, bo to dead i problem.

Offline

 

#3 2011-02-15 13:52:54

MomoTheKiller

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-28
Posty: 267

Re: [PvP] Warsong Gulch

Grałem przy podobny zestawieniu.

Udało się nam zrobić ciekawa spontaniczna akcje. Combo drood w formie kota z flaga + leap of faith Priesta.
Bardzo przydatne w wyciąganiu osoby z flagą z kotła... osoba wyciągana może mieć stuna i masę innych takich...łącznie z poly.

Zastanawiam się tylko na forma priesta... jestem otwarty na propozycje... dzisiaj/jutro sprobuję w Holy poleczyć na pvp. Jednak Holy daje większy healing AOE oraz szybszy spell cast i kilka ciekawych dotów + boost to szybkości z Tarczy i wspomniany wyżej LoF.

Dorzucam detale z LoF:

Leap of Faith
13% of base mana    40 yd range
1.5 min cooldown
You pull the spirit of the friendly party or raid target to you, instantly moving them directly in front of you.

Plus modyfikator z talentu:
Body and Soul    Rank 2

When you cast Power Word: Shield or Leap of Faith, you increase the target's movement speed by 60% for 4 sec, and you have a 100% chance when you cast Cure Disease on yourself to also cleanse 1 poison effect in addition to diseases.

jak widać przydatne...

-------------------------------------------------------------------------

2 healerów to nie problem. Musieli byśmy mieć więcej dpsu. By jak rozumiem taktyka nie polega na wyleczeniu hehe Myślę że temat pvp jest teraz częsty w gildii więc jak najbardziej jestem za. Przydałby się hunter, bo zauważyłem że Rogale lubia wchodzić healerom na plecy.

Ostatnio edytowany przez MomoTheKiller (2011-02-15 13:59:22)


http://g.bfbcs.com/23459/pc_MomoTheKiller.png

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://klinikastonava.cz/ Ciechocinek spa pakiety