#1 2012-01-16 18:30:27

anarek

Mniejsza Władza

Zarejestrowany: 2011-08-08
Posty: 79

Klasy do raidowania?

Cześć!

Tak się zastanawiam nad przyszłością raidowania w naszej gildii. Pomijając fakt, że ciężko nam obecnie znaleźć ludzi - cieszy mnie to, że stawiamy jednak na social i będziemy grać we własnym gronie! W każdym razie chcę poruszyć tutaj nie temat samej organizacji raidów/gildii, ale postaci którymi dysponujemy. Wiadomo, każdy gra klasą która mu podchodzi, ważne żeby czerpał radość z tego co robi i co równie ważne, żeby mu/jej wychodziło. Przechodząc do meritum sprawy: robi się nam sporo "podwójnych" albo i więcej klas. W porządku, zawsze jakoś sobie poradzimy nawet jakby sami palladyni mieli być w raidgrupie... Wszak nie można też wybiegać w przyszłość zbytnio, wszystko może się zmienić. Dodatkowo: patrząc na to, kto u nas teraz raiduje, ustaliłem raidgrupe 10man i dodałem brakujące klasy, żeby w jak najlepszym stopniu uzupełnić wykorzystanie klasowych buffów dla raidu:

http://raidcomp.mmo-champion.com/?c=uh0 … 0000000000

Jak widać, brakuje nam dwóch druidów i szamana. Szaman pewnie będzie, pytanie jeszcze jakiej klasy... póki co nasz nowy nabytek to restoration shaman Bardzo doskwiera brak druida i jego buffów (pomijam fakt, że dobrze mieć różnego rodzaju hilerów - od raidu, 1targetu, hoty...). Do sedna - o co mi chodzi?
Ano o to, żeby zamiast mulić ciągle jedną postać, jeżeli ktoś chce, można porobić postaci z myślą o gildii i wspólnym raidowaniu w większym gronie znajomych (social!!! jeszcze nam daleko do tego )
Wadą powyższego jest brak melee dpsów... Pamiętamy, że mamy 3 sloty... więcej ludzi stwarzałoby dużo większe pole manewru! W każdy razie trudno teraz gdybać co by było i jakie ustawienie - nigdy nie jest perfekcyjnie i taki skład tak czy siak były rzadkością. W każdym razie na zakończenie moja prośba: róbcie więcej postaci dla gildii, wybierzcie co Wam pasuje... nawet dublując klasy innych - a nóż ten ktoś ma już tą postać+inną, co pozwoli zrobić stosowną rotację w celu uzupełnienia ewentualnych braków... jako że levelowanie postaci nie jest łatwe, dlatego wspominam o tym jak najwcześniej

btw polecam się pobawić w ustawienia, szczególnie dla ludzi którzy chcieliby trochę ogarnąc temat

Offline

 

#2 2012-01-16 20:33:39

 wieszczu

Zaginiony w Akcji

status dakkon@jabber.org
9039689
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2010-11-02
Posty: 29

Re: Klasy do raidowania?

Rotacja altami fajna sprawa, ale IMO dużo lepszy efekt osiągniemy inwestując w *nowych* ludzi o nowych klasach (czyli takich jakich nam brakuje obecnie w składzie). Sam zrekrutowałem już dotychczas 2 osoby, które powinny nam w tym pomóc w najbliższym czasie (tak Damian i Maciej to o Was mowa ).
Tak czy siak inicjatywa fajna, i ten link z buffami tez super (jest tez taki addon w grze użyteczny btw.)

Pzdr,

Offline

 

#3 2012-01-16 21:09:49

 NuterX

Władza Absolutna

8810656
Skąd: Olsztyn PL
Zarejestrowany: 2010-10-27
Posty: 939

Re: Klasy do raidowania?

szkoda ze klasy postaci zmienic nie mozna , chetnie bym po-DEATH KNIGHT-ował , a szkoda mi czasu poswieconego na mojego czarownika


http://img196.imageshack.us/img196/3976/121uyvm.gif
http://miniprofile.xfire.com/bg/sh/type/0/nuterx666.png

Offline

 

#4 2012-01-16 22:58:09

Ghostekk

Mniejsza Władza

Zarejestrowany: 2011-03-24
Posty: 279

Re: Klasy do raidowania?

Lukasz gra resto szamanem, ale przez pracę różnie u niego z raidowaniem. O ile Kighte i Nex wrócą do WoWa, to Kajti ma resto krówkę Tanoke, a Morbus jest DK. Jak wreszcie zrobimy FL jak należy i wygearuję warrka, to mogę tankować w przyszłości    Iiii póki co idę się dalej leczyć nalewką bom przeziębiony


If you meet me, have some courtesy, have some sympathy, and some taste; use all your well-learned politesse, or I'll lay your soul to waste.

Offline

 

#5 2012-01-17 13:18:29

anarek

Mniejsza Władza

Zarejestrowany: 2011-08-08
Posty: 79

Re: Klasy do raidowania?

Widzę, że nie do końca się zrozumieliśmy - moją ideą jest właśnie utworzenie zaplecza "altów" w celu uniknięcia polegania na pojedynczych osobach - wiadomo, nie każdy zawsze może być dostępny na raidzie, więc przyda się kilka osób z tą czy inna klasą, by dobrze dobrać skład. Często bywało tak, że brakowało heala/tanka, a był nadmiar dpsów (kiedy jeszcze regularnie raidowaliśmy).

Offline

 

#6 2012-04-05 16:52:16

murgen

Pełnoprawny członek gangu

Zarejestrowany: 2011-10-08
Posty: 76

Re: Klasy do raidowania?

W związku z ostatnimi wyjściami na Firelandsy można odświeżyć temat. Mam alta melee - jak obecnie przedstawiają się nasze braki/nadwyżki w poszczególnych funkcjach raidowych ?


Rayblood

Offline

 

#7 2012-04-05 17:06:12

anarek

Mniejsza Władza

Zarejestrowany: 2011-08-08
Posty: 79

Re: Klasy do raidowania?

Nadwyżek nie mamy niestety jak zapewne widać - brakuje ludzi żeby tą 10szke uzbierać.

Co do funkcji:
Przydałby się zapasowy tank i healer, ale zwykle problemem bywali DPSi.

Co do klas:
Obecnie brak maga/druta castera chyba doskwiera casterom (nie mogę się wypowiedzieć na ten temat, proszę kogoś innego

Zresztą , w linku poniżej podaję nasz "aktualny" skład z ludźmi którzy raidują.
http://raidcomp.mmo-champion.com/?c=ueo … 0000000000

Wyraźnie widać że zdublowany warlock nam nie pomaga - pasowałoby, żeby jeden z nich był w Destruction (regen many, replenishment)
Tak samo z hunterami - co do buffów pasowałby jeden na BM.
Do tego Arcane Mag i jesteśmy w komplecie.
Z melasów najlepiej by się OBECNIE wpasował DK - unholy/frost.

Ale to wszystko psu na budę, jeżeli jest za mała ilość osób...dobrze by było żeby w odwodzie każdy miał healera/tanka/dpsa ale to niemożliwe

Ostatnio edytowany przez anarek (2012-04-05 17:07:19)

Offline

 

#8 2012-04-05 17:18:31

murgen

Pełnoprawny członek gangu

Zarejestrowany: 2011-10-08
Posty: 76

Re: Klasy do raidowania?

To w tym momencie u mnie shaman enh jako melee DPS, ale na razie kompletuje sprzęt, jeszcze z dwa tygodnie i bedzie na end of time - na sprzet do leczenia trosszkę dłużej - tutaj tez musze potrenować to leczenie bo do tej pory tego nie robiłem. A w przyszłości Paladynka tank/heal - na razie tylko tank bo 27 lvl, więc jeszcze długa droga bo nie ma kiedy lvlować.
Co do hunter beast mastery - to Rayem taki mam 2 spec więc mogę zmienić jak trzeba.

A Arcane Maga też mam - 82 lvl - tylko też nie ma kiedy podciągac.

Ostatnio edytowany przez murgen (2012-04-05 17:28:08)


Rayblood

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.kaishaku.pun.pl renowacja zabytków warszawa Ciechocinek spa zwykłe żarówki wrocław