Kaishaku

Strona domowa klanu Kaishaku


#1 2011-02-09 09:56:12

 Kighte

Zaginiony w Akcji

5285255
Call me!
Skąd: Tromso, Norwegia
Zarejestrowany: 2010-12-03
Posty: 124

Problem "glownej postaci" do raidowania

Wczoraj tuz przed raidem pojawil sie problem, ktory powtarzany w przyszlosci doprowadzi do konfliktow i wzajemnej niecheci... Wydaje mi sie wiec, ze sprawe trzeba unormowac na przyszlosc...

A teraz o co chodzi. Cher oznajmil, ze w zwiazku z niesprawiedliwymi jego zdaniem zmianami (dotyczacymi pvp, o ile dobrze zrozumialam) jakie wprowadza dzisiejszy patch 4.0.6 przestaje grac druidem i chcialby raidowac lockiem. W teorii problemu nie ma, bo lock jest wygearowany pvp i bedzie robil podobno zblizony dps do Cherelory. W praktyce natomiast Cher wyrollowal 10 dni temu epicki head, ktory padl z trashu, co zmienia troche kwestie "czy ktos by mial cos przeciwko", bo ow head przydalby sie conajmniej 3 innym osobom w gildii (soulbound dopiero po zalozeniu).

Nie jestesmy grupa raidowa, bo nawet nie jestesmy w stanie zabic pierwszego bossa, ale epici sa w tym momencie cholernie cenne, a trash chodzilismy czyscic po to by sie dogearowac i w koncu byc w stanie go ubic. Powyzsza sytuacja oznacza, ze epicki head bedzie lezal na postaci, ktora raidowac nie bedzie. Head jeszcze padnie i jestem tego pewna, ale problem siega chyba troche glebiej. Kto wie jakie zmiany w klasach przyniosa kolejne patche...? Na ile osobista frustracja ma wplynac na nas jako grupe, ktora przygotowuje sie do raidowania? Owszem, to tylko gra, raidujemy tym czym chcemy, badz tym co w danym momencie jest potrzebne, w kwestii podmianek na inna role w raidzie nie ma przeciez tego problemu (np. Momo, ktory idzie na raid Brizza, poniewaz nie mamy healera), ale w obecnej sytuacji, gdy glosno bylo o tym, ze druid feral bedzie nerfowany, zonglowanie dpsami (dlatego ze ma sie ich wielu) wydaje mi sie troche nieuczciwe, szczegolnie, ze rozmowa o rollu na MS i OS/alt zostala juz zamknieta.


Uprzedzajac zlosliwosci Nie pisze tego posta dlatego, ze Cher przerollowal mojego meza. Nawet nie dlatego, ze Janceal bedzie dla mnie konkurencja do rolla Pisze go dlatego, ze mnie sama irytuje to, ze w przyszlosci moge przegrac cokolwiek z kims, kto danej rzeczy uzywac nie bedzie...


W zwiazku z powyzszym prosze wszystkich o jasna deklaracje glownej postaci do raidowania oraz altow. I trzymanie sie tego...

Main: Kighte dps
W drodze (82lvl...): Tanoke heal


http://img713.imageshack.us/img713/7697/kighte.jpg

Offline

 

#2 2011-02-09 10:07:30

MomoTheKiller

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-28
Posty: 267

Re: Problem "glownej postaci" do raidowania

Temat który poruszyła Kighte jest ciekawy. Osobiście nie zastanawiałem się nad tym. Mi jest obojętnie kto kim idzie Ważne by raid się odbył ale popieram to co napisała więc:

Main : Momcio -> pve/pvp DPS
Alt: Brizza -> healer Holy/pve oraz Disc/pvp (Brizza jest jak wspomniała Kighte jako zapasowy healer)

Dodatkowo chciałbym zrobić tanka -> nie wiem czy będzie to Paladyn czy DK (obaj maja zbliżone poziomy 62+-)
Ale nie dlatego żeby wyprzeć z Tankowania Langorna Ukiego czy Morbusa (Nex'a)  tylko by mieć tanka na raid (np. jak wczoraj).

Uważam że z puga na obecnym poziomie trudności można dobrać dps a nie tanka czy healera.


http://g.bfbcs.com/23459/pc_MomoTheKiller.png

Offline

 

#3 2011-02-09 11:43:10

 ukasz123

Pełnoprawny członek gangu

Zarejestrowany: 2010-12-03
Posty: 154

Re: Problem "glownej postaci" do raidowania

Osobiście uważam, że czepianie się rolla jest bez sensu: według mnie ważniejsze jest, żeby była OSOBA na rajdzie. Poczułem się urażony posądzeniem o nieuczciwość (nieuczciwe według Was było rollowanie itemu, skoro wiedziałem (!), że na PTR jest zmiana, która mi się nie podoba). W zeszłym tygodniu (to było 7 dni temu, nie 10) miałem dokładnie takie samo prawo jak każda inna postać, żeby rzucić roll. Dodajmy, że to i tak był PUG - random z zewnątrz też mógłby rollować (Desmondz rollował na epicki 1-hand na OFF-SPEC!), a cholera wie, czy by tego po prostu nie sprzedał.

Nie wiem, po co jest ta dyskusja? Chcecie zniechęcić ludzi przez odbieranie im możliwości rolla?

Offline

 

#4 2011-02-09 11:54:46

MomoTheKiller

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-28
Posty: 267

Re: Problem "glownej postaci" do raidowania

No ja tego tematu czapy nie rozumiem. Cher był Cherem wyrolował czapę to jest jego i to nie podlega żadnej dyskusji....
Ustaliliśmy że jest MS potem OS a na końcu roll na alta. Gdyby zrobił tak w przypadku Janceal zabierając czapkę Kighte lub Brizzie która mogła by mieć dps offspec to kumam Wszytko odbyło się uczciwie nie pamiętam sprzeciwów wiec koniec tematu.

Co do podania kim chodzimy na raid a kim nie to jak najbardziej się zgadzam taka lista powstać powinna.


http://g.bfbcs.com/23459/pc_MomoTheKiller.png

Offline

 

#5 2011-02-09 12:01:05

 Kighte

Zaginiony w Akcji

5285255
Call me!
Skąd: Tromso, Norwegia
Zarejestrowany: 2010-12-03
Posty: 124

Re: Problem "glownej postaci" do raidowania

MomoTheKiller napisał:

Ustaliliśmy że jest MS potem OS a na końcu roll na alta. Gdyby zrobił tak w przypadku Janceal zabierając czapkę Kighte lub Brizzie która mogła by mieć dps offspec to kumam

Wlasnie dlatego prosze o wskazanie MS i trzymanie sie tego a nie zmienianie, jak to robi teraz Cher... Bo czape rollowal na Cher, a raidowac chce teraz Janceal. Gdzie tu logika?


EdiT:
Podkresle moze jeszcze raz, bo rozmowa zeszla na zly tor... Celem tego tematu nie jest depatowanie nad tym, czy Cher mial prawo do rolla czy nie, bo odpowiedz jest oczywista... Moim zdaniem dobrze, ze temat wyszedl teraz, a nie np w momencie, w ktorym dana postac mialaby 3-4 epici

Sytuacja ta pokazuje jednak jasno, ze problem rolla na Main Speca i Off Speca/alta nie zostal doprowadzony do konca i dlatego poprosilam o jasna deklaracje, kto czym zamierza raidowac... Bo przeciez trash czyscimy by wygearowac cala gildie, warto wiec sie skupic na zdobywanie przedmiotow jednej swojej postaci... Deklaracja taka pomoze uniknac nieporozumien w przyszlosci...

Ostatnio edytowany przez Kighte (2011-02-09 16:20:36)


http://img713.imageshack.us/img713/7697/kighte.jpg

Offline

 

#6 2011-02-09 12:53:52

 Nex

Zaginiony w Akcji

2648215
Skąd: Tromsø
Zarejestrowany: 2010-12-02
Posty: 80

Re: Problem "glownej postaci" do raidowania

Tak, chce zniechęcić do rollowania ludzi, którzy mają w planach nie używanie przedmiotów, po które przychodzimy co wtorek/piątek. Skądinąd wiedziałem, że ktoś powie: 'a dlaczego randomy mogą a ja nie?'. A dlatego, bo może ktoś z innych 9 osób, być może również przez to co robisz, stwierdził, że nie ma ochoty dziś raidować. I ponieważ musimy wziać kogos z zewnątrz, musi mieć on możliwość zdobycia przedmiotów, inaczej nikt się nie zgodzi. Taki outsourcing, na którym traci gildia. I tak, możemy Cię traktować jako randoma, Cher. Tylko z dwóch randomów możemy chcieć wybrać efektywniejszego(albo mniej marudzącego) z tych co się zgłoszą. Bo to w końcu randomy, a nie członkowie gildii, tak ?

Szerzej i bardziej wyczerpująco pisze o tym w nowym temacie tutaj.

Edit: Jeśli chodzi o maina, to jest nim Nex. Jako alt - Morbus, tank (w przypadku odpadnięcia jakiegoś tanka). Chciałbym zaznaczyć, że jeżeli w przypadku odpadnięcia tanka Morbus będzie zmuszony chodzić na każdy raid miłym byłoby, żeby móc zmienić maina raidowego (acz wtedy na stałe). Ale to za porozumieniem z wszystkimi i tylko wtedy, jeżeli Morbus będzie chodził na każdy raid, a Nex będzie musiał pójść w odstawkę.


http://img188.imageshack.us/img188/3889/jointhehorde.jpg

Offline

 

#7 2011-02-10 23:56:40

Skwaru

Pełnoprawny członek gangu

Zarejestrowany: 2011-01-17
Posty: 146

Re: Problem "glownej postaci" do raidowania

Skwaru- healer main do raidowania

W przyszlości blizszej lub dalszej dojdzie mag,Dk,hunter,rogal ^^ wrazie jakis braków

Offline

 

#8 2011-02-11 12:50:48

 Neyokka

Nowy użytkownik

5292730
Call me!
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2010-12-03
Posty: 45

Re: Problem "glownej postaci" do raidowania

Ja tam nie mam "problemu głownej postaci", gram tak naprawdę tylko Neyokką (healer, OS moonkin).

Dzięki temu mam tzw. "życie"


http://www.zetbit.com/sig-2004374.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.kaishaku.pun.pl weekend w Ciechocinku korniki zawór kulowy kątowy do spłuczki