Kaishaku

Strona domowa klanu Kaishaku


#1 2010-10-28 10:28:50

 Dzikix

Nowy użytkownik

5109253
Skąd: Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2010-10-27
Posty: 27

Parę planów, pomysłów i propozycji

Więc tak. Jako, że mam zamiar godnie kiedy trzeba reprezentować nasz klan i angażować się w każdą część (może nie w każdej sekcji gry), to chciałbym byśmy ustalili i powoli i dążyli do wyznaczonych przez nas celi. Mamy już forum. Mamy możliwość komunikowania się, na razie tylko xfire, ale nie sądzę by to robiło w tej chwili komuś jakiś problem. Nie mamy własnego serwera, własnych zasad. Wiadomo, że jest to jakiś koszt. Nie wiem jaki dokładnie. Na pewno będę w stanie na miesiąc wyłożyć 50zł na tą chwilę. Z tym problemu nie będzie na pewno. Chciałbym by ktoś zrobił jakieś zestawienie kosztów utrzymania tych rzeczy, bo co potrzebujemy...? Na pewno serwer, bo jednak myślę, że na pewno będzie nam prędzej czy później sprzyjać. Forum mamy. TS. Nie wiem, potrzeba coś dalej? Na pewno jakąś radę by się przydało zrobić. Myślę, że na początku na sto procent widziałbym Frediego, Nutera, Momo i Szamana. Sam też bym chciał należeć do rady i za coś odpowiadać. Jeśli będzie rada to myślę, że więcej osób do niej nie potrzeba. Ew. ktoś później na tyle rozsądny, odpowiedzialny i zaufany. Jeśli będzie serwer to na pewno jestem za tym, by wszyscy z rady mieli adminki. Wracając do serwera. Jestem zdecydowanie za serwerem: Rankingowy, hardcore i nie więcej niż 24 sloty.

Rekrutacja. Ktoś składa podanie. Każdy z rady ma się wypowiedzieć kto z nim grał, czy z nim grał, czy go słyszał, czy go zna i co o jego przyrodzeniu myśli. Czyli, złożył Dziki podanie, grał z nim Freddy i wali coś w stylu: aktywny, chętny do gry, niestety woli kampić niż podążać z drużyną, ale jakieś umiejętności ma. Na TS wulgarny trochę, nie jest sztywny i nie wiem takie tam duperele. Oczywiście sondę można zrobić od razu czy ktoś jest za, czy przeciw. Jeśli na 10 członków chociaż 3-4 na nie z jakimś powodem to daje się go pod nadzór i podanie o przyjęcie dłużej trwa. Jeśli 1, 2 osoby z 10 na nie, można przyjąć oczywiście. Jeśli chodzi o składki. Nie widzę opcji, że ktoś przychodzi do klanu i od razu opłaca składki za serwer. Jeśli będziemy mieć np w klanie 10 osób to dać obowiązek składek, tak by każdy dawał po 20 zł czy tam ile, a nie, że 4 osób będzie walić po 80 zł. Jak ktoś w danym miesiącu nie będzie mógł zrobić czy coś, daje znać, że problem z sytuacją finansową i takie tam, a nie pieprzenie i robienie później z nas idiotów, że ktoś ślub w wieku 17 lat robi, rób z roboty wyleciał. Aha, właśnie. Myślę, że osoby niepracujące w przyszłości powinny być poniekąd zwolnione ze składek. Tzn. ja np raczej nie będę przez najbliższe parę lat jeszcze pracować, ale składki będę dawać jak najbardziej, ale różnie w życiu bywa, kłopoty finansowe, z rodzicami itp. To takie pierwsze moje pomysły. Oczywiście dawać ogłoszenia na forach, znajomym, grać na Polskich serwerach i szukać ludzi chętnych i w porządku i reprezentować nasz klan. Jak będziemy mieć serwer to jestem za tym by co jakiś czas robić zawody, turnieje. Niekoniecznie jakieś nagrody, ale np. w sobotę od 15stej będą jakieś zawody na mapę i później statystyki czy coś i w tym tygodniu najlepszy gracz, jakieś takie tam pierdoły. Zawsze to jakaś nowość i przygoda jest, a nie mamy być jakąś organizacją społeczną co werbuje tylko ludzi do grania, tylko klanem, który umie się bawić i grać. Tak ja to widzę. Na pewno z czasem coś tu dopisze. Czekam na jakieś stosowne zadania, odpowiedzi i panowie działamy, bo gadaniem to nic nie zrobimy. Ukłony dla Frediego, że teraz zamiast nudzić się na lekcjach będę mógł na forum wchodzić przynajmniej.


http://g.bfbcs.com/94/pc_Dzikix.png

Offline

 

#2 2010-10-28 11:42:20

MomoTheKiller

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-28
Posty: 267

Re: Parę planów, pomysłów i propozycji

Dzikix napisał:

Więc tak. Jako, że mam zamiar godnie kiedy trzeba reprezentować nasz klan i angażować się w każdą część (może nie w każdej sekcji gry), to chciałbym byśmy ustalili i powoli i dążyli do wyznaczonych przez nas celi. Mamy już forum. Mamy możliwość komunikowania się, na razie tylko xfire, ale nie sądzę by to robiło w tej chwili komuś jakiś problem. Nie mamy własnego serwera, własnych zasad. Wiadomo, że jest to jakiś koszt. Nie wiem jaki dokładnie. Na pewno będę w stanie na miesiąc wyłożyć 50zł na tą chwilę. Z tym problemu nie będzie na pewno. Chciałbym by ktoś zrobił jakieś zestawienie kosztów utrzymania tych rzeczy, bo co potrzebujemy...? Na pewno serwer, bo jednak myślę, że na pewno będzie nam prędzej czy później sprzyjać. Forum mamy. TS. Nie wiem, potrzeba coś dalej? Na pewno jakąś radę by się przydało zrobić. Myślę, że na początku na sto procent widziałbym Frediego, Nutera, Momo i Szamana. Sam też bym chciał należeć do rady i za coś odpowiadać. Jeśli będzie rada to myślę, że więcej osób do niej nie potrzeba. Ew. ktoś później na tyle rozsądny, odpowiedzialny i zaufany. Jeśli będzie serwer to na pewno jestem za tym, by wszyscy z rady mieli adminki. Wracając do serwera. Jestem zdecydowanie za serwerem: Rankingowy, hardcore i nie więcej niż 24 sloty.

Taki server to koszt od 25-30 Euro. Co daje nam ok. 117 PLN. Servery US są tańsze bo ok 30 $ - ok. 90 PLN. Ventrilo, Mumble lub TS często w cenie lub za symboliczne 2 euro lub 2.99 $. Jestem jak najbardziej za ale... uważam że serwer jak będzie 10 osób minimum. Gdyż wszystkie ceny sprawdzają się przy założeniu na 3,6,9 i 12 miesięcy. A nie mam zamiaru się później z kimś kłócić bo nie ma na serwer.

Dzikix napisał:

Rekrutacja. Ktoś składa podanie. Każdy z rady ma się wypowiedzieć kto z nim grał, czy z nim grał, czy go słyszał, czy go zna i co o jego przyrodzeniu myśli. Czyli, złożył Dziki podanie, grał z nim Freddy i wali coś w stylu: aktywny, chętny do gry, niestety woli kampić niż podążać z drużyną, ale jakieś umiejętności ma. Na TS wulgarny trochę, nie jest sztywny i nie wiem takie tam duperele. Oczywiście sondę można zrobić od razu czy ktoś jest za, czy przeciw. Jeśli na 10 członków chociaż 3-4 na nie z jakimś powodem to daje się go pod nadzór i podanie o przyjęcie dłużej trwa. Jeśli 1, 2 osoby z 10 na nie, można przyjąć oczywiście.

Rekrutacja musi zostać obgadana, bo mi np. nie przeszkadza że ktoś wali kurwami na TS. Dla mnie głównym wyznacznikiem jest przydatność w zespole - medyk ma leczyć, mechanik rozwalać czołgi a assault dawać amo. Kampienie to porażka, po kilku minutach takiej gry odpalam WoW'a i ide z Shamanem na isntancje hehe

Dzikix napisał:

Myślę, że osoby niepracujące w przyszłości powinny być poniekąd zwolnione ze składek. Tzn. ja np raczej nie będę przez najbliższe parę lat jeszcze pracować, ale składki będę dawać jak najbardziej, ale różnie w życiu bywa, kłopoty finansowe, z rodzicami itp. To takie pierwsze moje pomysły. Oczywiście dawać ogłoszenia na forach, znajomym, grać na Polskich serwerach i szukać ludzi chętnych i w porządku i reprezentować nasz klan. Jak będziemy mieć serwer to jestem za tym by co jakiś czas robić zawody, turnieje. Niekoniecznie jakieś nagrody, ale np. w sobotę od 15stej będą jakieś zawody na mapę i później statystyki czy coś i w tym tygodniu najlepszy gracz, jakieś takie tam pierdoły. Zawsze to jakaś nowość i przygoda jest, a nie mamy być jakąś organizacją społeczną co werbuje tylko ludzi do grania, tylko klanem, który umie się bawić i grać. Tak ja to widzę. Na pewno z czasem coś tu dopisze. Czekam na jakieś stosowne zadania, odpowiedzi i panowie działamy, bo gadaniem to nic nie zrobimy. Ukłony dla Frediego, że teraz zamiast nudzić się na lekcjach będę mógł na forum wchodzić przynajmniej.

Tutaj się nie zgodzę. Klan to klan za serwer każdy płaci. Przy 10 osobach to będzie 10 PLN może i 20. Nie wierze że osoba nie pracująca nie ma 20 PLN. Można ustalić ze raz, podkreślam raz ktoś nie zapłaci - wiadomo życie. Z drugiej strony... większa liczba osób eliminuje taki problem. Czyli 30 osób składka 10 pln mamy 300 serwer kosztuje 100 - to płacimy za 2 miechy lub nadwyżke inwestujemy w reklame.

Głównym celem klanu jest skupianie ludzi. Dawanie im możliwości grania w barwach grupy. Granie w klanie powinno być zaszczytem, dlatego dla mnie najważniejsze jest tworzenie dobrej atmosfery. Serwer być musi ale to potrzebuje kasy i ludzi. Zróbmy rekrutacje. Zbierzmy ludzi i rozkrecajmy serwer albo... inwestujmy w serwer... i wtedy szukajmy graczy.


http://g.bfbcs.com/23459/pc_MomoTheKiller.png

Offline

 

#3 2010-10-28 11:50:59

 Freddy_Dilla

władza absolutniejsza

7544539
Skąd: Front zachodni
Zarejestrowany: 2010-10-08
Posty: 330

Re: Parę planów, pomysłów i propozycji

no pieknie
widze ze rwiesz sie do dzialania! ale po-wo-lu-tku! serwer - to jest priorytetowa sprawa, chociaz narazie gra nas nie wiecej niz 5 na raz wiec nie widze sensu niestety kupowania serwera, bo zawsze sie gdzies zmiescimy. oczywiscie w najblizszym czasie to bedzie zrobione na 100% bo jednak chcemy byc powazni. sprawa kasy na razie wyglada cieniutko u mnie, bo mieszkam na wlasna reke czy jak to mowia na swoim jestem, zarabiam grosze. a w grudniu najprawdopodobniej jade do francjii i nie bedzie mnie kilka miesiecy wiec i grac nie bede   nie chce rzucac na forum imionami ale nie tylko ja ostatnio mam pusty portwel wiec ze składkami musimy troche poczekac.

sprawa rady - Nuter, Trex i Szaman - to jest nasza rada, to oni sa zalozycielami, Nuter zaprosił mnie do Kaishaku. Mysle ze ta trUjka ( ) wyznaczy ludzi odpowiednich na jakies tam funkcje, a o przyjeciu nowych ludzi beda decydowac ludzie z dluzsym stazem w klanie ( taki moj pomysl)


Momo - z tym inwestowaniem to jest dobry pomysł, ale musi byc osoba ktora bedzie sie zajmowala rozpozadzaniem kasą i rozliczaniem sie z niej co do zlotowki.
            i tak jak mowisz jeden miesiac nie placenia jest ok, ale kazdego bedzie stac na te 10 czy 20 zl. ja narazie tyle nie mam i na piwo do ciebie dlatego nie wpadam


http://g.bfbcs.com/4290/pc_Paco_Rabane.png

Offline

 

#4 2010-10-28 14:26:56

 Dzikix

Nowy użytkownik

5109253
Skąd: Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2010-10-27
Posty: 27

Re: Parę planów, pomysłów i propozycji

Spoko. Rzuciłem suchym chlebem żeby to się rozwinęło i każdy powiedział coś na ten temat i się z Wami zgadzam. Wątpię, że opcja serwer-ludzie się uda. Większość co będzie wchodzić to obcokrajowcy, a nie każdy polak Ci odpisze. Lepiej pierw dać w reklamę, wtedy dopiero faktycznie rozkręcić serwer. Są też serwery w Europie, które do późnej pory pracują na pełnych obrotach, a na Polskich serwerach do godziny może nie wiem... 24 max 1 i już serwer pusty. Nie wiem czy to wina reklamy, ale skoro są serwery z Europy co mogą na nim ludzie do rana grać to dlaczego u nas tak być nie może? Ja np na pewno w wolne dni będę mógł i chciał do rana posiedzieć i pograć i mam 3 znajomych z innego klanu co też na bank by przychodzili na nasz serwer, bo zawsze za mną w nocy wchodzą, a powiem szczerze. Jak widzę serwer, który reprezentuje to krew mnie zalewa jak ludzie wolą grać w 5 osób na innym serwerze, bo boją się, że ktoś z tego samego klanu będzie go jechać. Jeśli chodzi o składki to nie widzę w ogóle problemu, jeśli nawet 200zł nas wszystko wyjdzie i będzie z 10 osób, a w tej chwili powinno być w klanie BC jakieś 7-8 osób to kwestia czasu gdzie przy 10 osobach 20zł na miesiąc na osobę nie ma prawa robić problemu. Stać nas na oryginalną grę to i na składkę powinno stać.


http://g.bfbcs.com/94/pc_Dzikix.png

Offline

 

#5 2010-11-20 09:57:54

Szaman1701

Szara Eminencja

2812072
Skąd: Między jawą a snem.
Zarejestrowany: 2010-10-08
Posty: 482

Re: Parę planów, pomysłów i propozycji

A ja mam inny pomysł, możebyśmy zaczęli sie nieco reklamować to tu, to tam, by zwabić więcej osób na forum.


http://guildwars2.pl/signatures/072d/8ac4/21ddcbe72249fb2924e70b2f7a21b9f7.pnghttp://miniprofile.xfire.com/bg/sh/type/0/szaman1701.png

Offline

 

#6 2010-11-20 11:32:27

 Freddy_Dilla

władza absolutniejsza

7544539
Skąd: Front zachodni
Zarejestrowany: 2010-10-08
Posty: 330

Re: Parę planów, pomysłów i propozycji

Szaman1701 napisał:

A ja mam inny pomysł, możebyśmy zaczęli sie nieco reklamować to tu, to tam, by zwabić więcej osób na forum.

z pelne poparcie, vjeszcze trzeba pare slow zamienic z przemkiem i mysle ze lecimy z koksem


http://g.bfbcs.com/4290/pc_Paco_Rabane.png

Offline

 

#7 2010-11-20 17:05:15

 Dzikix

Nowy użytkownik

5109253
Skąd: Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2010-10-27
Posty: 27

Re: Parę planów, pomysłów i propozycji

Już dawno to proponowałem, to nie wiem na co czekamy... Wątpię by szary, normalny gracz wszedł na kompa i pomyślał, a wpiszę sobie w googlach KAISHAKU i ciekawe co wyskoczy...


http://g.bfbcs.com/94/pc_Dzikix.png

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.kaishaku.pun.pl weekend w Ciechocinku korniki